8 zasad – Jak właściwie wybrać ubezpieczenie?

O tym, że warto się ubezpieczać, nie trzeba nikomu przypominać. Każdy zainteresowany płaci składkę, a w zamian za to wybrany zakład ubezpieczeń zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania, jeśli wydarzy się coś, przed czym chciały się zabezpieczyć. W zamian za tę składkę ubezpieczeniową, ryzyko finansowe zdarzenia jest przenoszone na ubezpieczyciela.

Dlatego tak istotny jest dobór dla siebie najlepszej oferty dostępnej na rynku. Czego należy unikać a czym się kierować przy doborze polisy?

  1. Nie wybieraj pierwszej lepszej polisy zaproponowanej przez agenta ubezpieczeniowego
  2. Dobrze zastanów się jakiej ochrony potrzebujesz oraz jakimi środkami na składkę miesięczną dysponujesz. Zastanówcie się wspólnie z agentem jaka propozycja będzie najlepsza bądź najbardziej optymalna
  3. Porównaj oferty wielu firm – różnice w zakresie ubezpieczenia bądź wysokości składki mogą być naprawdę duże
  4. Miej świadomość, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które nie. Za OC musisz zapłacić, ale czy z biegiem lat i tracącego na wartości pojazdu, w dalszym ciągu niezbędne jest AC, które jest dobrowolne?
  5. Czytaj dokładnie umowę. Wyłączenia w niej zawarte to kluczowe informacje, które będą analizowane przed wypłaceniem odszkodowania. Być może wybrane ubezpieczenie wcale nie chroni nas przed tym, przed czym najbardziej nam zależy
  6.   Zapoznaj się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. To podstawa każdego ubezpieczenia. W przypadku spornej kwestii wystarczy znaleźć odpowiedni zapis w OWU, który objaśni, jak działa bądź nie działa ubezpieczenie w danym przypadku.
  7. Nie podpisuj umowy, której nie rozumiesz. Agent ubezpieczeniowy bądź przedstawiciel wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego powinien objaśnić wszystkie wątpliwe punkty. 
  8. Ubezpieczenie to ważny i potrzebny wydatek. Wysokość składki nie powinna decydować o wyborze ubezpieczenia a jego zakres!

Jeśli potrzebujesz porady w wyborze najlepszej polisy dla siebie, skontaktuj się z nami